مرکز ایمپلنت دندان دکتر محمد امین دین پرور|دندانپزشکی در شیراز

مرکز ایمپلنت و زیبایی دندان شیراز

Dentistry is our passion
سخنرانی دکتر محمد امین دین پرور
در چهارمین سمپوزیوم مگاژن تهران
مرکز ایمپلنت و زیبایی دندان شیراز
دکتر محمد امین دین پرور
ایمپلنت دندان شیراز
شیراز قدوسی غربی نبش کوچه 23 ساختمان ال سی من
طبقه سوم واحد پنج
Tel : 071-3601986
09175385153
dentistdinparvar
DIOnavi
Anyridge Implant
کاشت ایمپلنت به شیوه
R2gate
پیوند استخوان بعد از کشیدن دندان
پنج ماه بعد از پیوند انجام شده با
FDBA and PRF
Dentistry is our passion
previous arrow
next arrow
PlayPause
Shadow
Slider

“اوردنچر” چیست و کاربرد آن چه می باشد؟

نویسنده: بدون دیدگاه اشتراک:
00 : "اوردنچر" چیست و کاربرد آن چه می باشد؟

مقدمه :

دست دندان های مصنوعی متکی بر ایملپنت یا "اوردنچر" یکی از موارد کاربرد ایمپلنت در بیماران است. افرادی که بدلیل از دست رفتن دندان ها و متعاقبا تحلیل استخوان قادر به دریافت درمانهای ثابت نیستند.

در این موارد میتوان برای بازگرداندن موقعیت و فرم لب ها و افزایش توانایی جویدن از دست دندان های مصنوعی متکی بر ایملپنت "اوردنچر" استفاده کرد.

 

دندانپزشکی زیبایی

اوردنچر در حقیقت روشی در دندانپزشکی زیبایی است. بهترین دندانپزشکی زیبایی افرادی که کاملا بدون دندان شده اند پروتز متحرک یا دندان های مصنوعی می توانند برای آنها بهترین درمان باشند. این روش مزایای خودش را دارد اما با این حال برخی افراد هنگام صحبت کردن و جویدن غذا ممکن است دچار مشکل شوند.

برای حل چنین مشکل "اوردنچر" می تواند مفید باشد. در این روش از طریق پایه هایی که دست کامل دندان روی آن قرار می گیرد و محکم می شود مشکل برطرف خواهد شد. تعداد پایه های ایمپلنت در هر فک می تواند بین ۲ تا ۶ عدد باشد.

 

اوردنچر چه نوع روشی از درمان است؟

اوردنچر روشی است که مشکل لق بودن دست دندان مصنوعی به وسیله آن برطرف می شود. در واقع اوردنچر پروتز کاملی است که در استخوان فک روی تعدادی از پایه های کاشته شده قرار می گیرد. این روش از انواع پروتز متحرک است. دندان های بیمار که عصب کشی شده و با حفظ ریشه دندان کوتاه شده اند می توانند به عنوان پایه های استفاده کرد. از آن برای گیر کردن دست دندان به کار برد تا برای جایگیری زیر دست دندان، مانند پایه آماده شوند. و یا از ایمپلنت هایی که در فک بیمار توسط دندانپزشک قرار داده شده اند برای این منظور استفاده می شود. ایمپلنت از فلز تیتانیوم ساخته شده است که در داخل استخوان فک به عنوان ریشه دندان استفاده کاربرد دارد. باید دقت کرد که این روش توسط بهترین دندانپزشک ایران انجام شود.

 

با کاربرد اوردنچر آشنا شوید :

  1. مواقعی که استخوان فک بیمار دچار تحلیل شود و دست دندان مصنوعی گیر لازم را نداشته باشد یا در مواقعی که در هنگام مکالمه یا خوردن غذا دچار مشکل می شوید. (دقت داشته باشید که تحلیل استخوان آن قدر نباشد که برای جایگیری ایمپلنت مناسب نباشد).
  2. برای فک پایین: از آنجا که فک پایین در اغلب بیماران لق است و سبب ایجاد مزاحمت می شود، برای فک بالا این موارد کمتر پیش می آید. در حالت کلی این روش درمان برای هر دو فک قابل انجام است.
  3. در مواقع بی دندانی کامل و زمانی که استخوان تحلیل می رود و یا بافت نرم و لثه دچار تغییرات زیادی میشود استفاده از دندان مصنوعی که با پایه ایمپلنت سفت شده و پوشش بیشتری ایجاد کند زیبایی بیشتری نسبت به پروتز ثابت خواهد داشت.
  4. بیمارانی که دندان های یک یا دو فک را از دست داده اند و به دلیل مشکلات مالی قادر به انجام تعداد بالایی از ایمپلنت برای انجام پروتز ثابت نیستند با اوردنچر می توانند با تعداد کمتری ایمپنت، یک دست دندان کامل و مناسب داشته باشند.

 

1 : "اوردنچر" چیست و کاربرد آن چه می باشد؟
۱ : "اوردنچر" چیست و کاربرد آن چه می باشد؟
3 : "اوردنچر" چیست و کاربرد آن چه می باشد؟
۳ : "اوردنچر" چیست و کاربرد آن چه می باشد؟
2 : "اوردنچر" چیست و کاربرد آن چه می باشد؟
۲ : "اوردنچر" چیست و کاربرد آن چه می باشد؟

بازدیدها: 342

0
مطلب قبلی

انجام اسکن داخل دهانی از ایمپلنت جهت ساخت روکش نهایی

مطلب بعدی

کاربرد دست دندان های مصنوعی متکی بر ایملپنت یا “اوردنچر”

مقاله بعدی را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تعیین نوبت و ارسال پیام