مرکز ایمپلنت دندان دکتر محمد امین دین پرور|دندانپزشکی در شیراز

مرکز ایمپلنت و زیبایی دندان شیراز

Dentistry is our passion
سخنرانی دکتر محمد امین دین پرور
در چهارمین سمپوزیوم مگاژن تهران
مرکز ایمپلنت و زیبایی دندان شیراز
دکتر محمد امین دین پرور
ایمپلنت دندان شیراز
شیراز قدوسی غربی نبش کوچه 23 ساختمان ال سی من
طبقه سوم واحد پنج
Tel : 071-3601986
09175385153
dentistdinparvar
DIOnavi
Anyridge Implant
کاشت ایمپلنت به شیوه
R2gate
پیوند استخوان بعد از کشیدن دندان
پنج ماه بعد از پیوند انجام شده با
FDBA and PRF
Dentistry is our passion
previous arrow
next arrow
PlayPause
Shadow
Slider

روش صحیح مسواک زدن

نویسنده: بدون دیدگاه اشتراک:

روش صحیح مسواک زدن

مقدمه

ممکن است در مقالات متفاوت شما با روش های متفاوتی در خصوص روش صحیح مسواک زدن آشنا شوید. مهم نیست ، هر یک از مقالات مذکور روش ها را به چند دسته تقسیم کرده باشند. کافی است که متون نوشته شده را به دقت مطالعه و انجام آن را رعایت نمائید.

تمام کوشش مرکز ایمپلنت و زیبایی دندان در شیراز آن است که : دامنه اطلاعات شما را افزایش دهیم. خواهشمندیم مقالات ما را به دقت مطالعه کنید. در صورت داشتن هر گونه پرسش با ما مکاتبه کنید.

 

روش صحیح مسواک کردن را شروع می کنیم :

اول : باید مسواک را با زاویه ۴۵ درجه ی بر روی لثه و دندانها بگذارید.

دوم : به آهستگی ، مسواک را به سمت جلو و عقب حرکت دهید. حرکت به گونه ی باشد که با حرکت های کوچک به طول یک دندان باشد.

سوم : سطح های داخلی و خارجی و همچنین جونده ی دندانهای خود را حتما مسواک بزنید.

چهارم : برای اینکه قسمت های داخلی دندان های جلو را تمیز کنید. باید مسواک را به شکل عمودی در سطوح داخلی بگذارید.  سپس آن سطوح را با حرکت بالا و پایین تمیز نمایید.

 

توصیه ی ما :

اولا : یکی از توصیه های مهم در روش صحیح مسواک زدن چیست. توصیه می شود در روز ۲ مرتبه و آن هم به مدت ۲ دقیقه از مسواک استفاده نمایید.

ثانیا : دقت داشته باشید که مسواک زدن به عنوان یکی از بخش های بهداشتی است. مسواک زدن به دهان  و دندان شما مرتبط می باشد. اگر می خواهید بهداشت کامل دندان هایتان را انجام دهید باید موارد دیگری را نیز بکار بگیرید.

 

دهان خود را به طور کامل بشویید :

پس از مسواک زدن، شستشو کامل دهان و مسواک با آب بسیار مهم است. باکتری و قارچ ها بر روی مسواکی که به طور کامل شسته نشده باشد رشد می کنند. در آینده برای شما مشکل بوجود می آورند.  بهتر است بعد از شستشو ، مسواک خود را در معرض هوا قرار دهید تا خشک شود. قرار دادن درب مسواک خیس روی آن باعث افزایش رشد قارچ ها می گردد.

از طرفی موجب پراکندگی آن ها در بین برس های مسواک و انتقال آن به فضای دهان می شود. شستشوی کامل دهان پس از مسواک نیز به تخلیه کامل خمیر دندان کمک می کند. و نیز ذرات باقی مانده غذا از دهان را جدا می کند.

 

طول مدت مسواک زدن :

روش صحیح مسواک زدن یعنی طول مدت مسواک زدن نیز رعایت کنید. مدت صحيح مسواک زدن بين ۵ الی ۷ دقيقه مي باشد. يک بار وقت بگيريد ببينيد چقدر زمان می برد تا این کار را انجام دهید. سعی کنيد که بعد از شستن خمير دندان يک بار هم بدون خمير مسواک بزنيد.

 

شایع ترین اشتباهات ما در مسواک زدن :

 1. بکار گیری یک مسواک به مدت طولانی :

میانگین عمر یک مسواک خوب و با کیفیت حدود ۳ ماه است. پس از حدود دویست مرتبه استفاده، شما نیاز به تغییر مسواک دارید. زیرا موی مسواک شکسته می شود. موی شکسته مسواک ، دهان و دندان شما را به درستی پاک نمی کند.

 

 1. مسواک نزدن به اندازه کافی :

دو دقیقه زمان برای مسواک زدن مناسب است. زمان مسواک کردن یک فرد تنها ۴۵ ثانیه است. مسواک زدن کمتر از ۲ دقیقه مانع جذب فلوراید موجود در خمیر دندان به دندان می شود.  با کوتاه کردن زمان مسواک زدن، دندان ها تمیز نمی شوند.

 

 1. نشستن دهان پس از مسواک زدن :

 

پس از مسواک زدن دندان خود را با آب بشوید. بهتر است به جای آب از محلول شستشوی دهان استفاده کنید زیرا حاوی فلوراید است. حداقل نیم ساعت بعد از مسواک زدن آب یا مایعات بنوشید.

 

 1. نگهداری مسواک در دستشویی :

نگهداری مسواک در توالت آن را آلوده می کند. حتی مدفوع انسان هم روی آن پیدا شده است. چطور این اتفاق می افتد؟ از آنجا که شما آن را در توالت خود نگهداری می کنید. هنگامی که سیفون را میکشید، محتویات کاسه توالت در تمام جهات اسپری می شود.

اگر شما حمام خود را با دیگران به اشتراک بگذارید مخصوصا با بچه ها احتمال آلودگی بیشتر است. قرار دادن درب روی مسواک شما باعث کاهش این مشکل می شود مسواک خود را در جای دیگری مانند داخل کابینۀ دارویی قرار دهید.

 

 1. عدم استفاده از نخ دندان :

نخ دندان حداقل یک بار در روز مورد نیاز است. تا پلاک بین دندان های خود را حذف کنید. جایی که مسواک شما نمی رسد. پلاک که از طریق مسواک زدن برداشته نمی شود و به رسوبات سخت تبدیل می شود. بنابراین بهترین مکان برای رشد باکتری است. سخت ترین قسمت شروع کردن است. پس برای رفع این سختی حداقل یک دندان را نخ بزنید. هنگامی که با یک دندان شروع کنید ، راحت تر بقیه را نخ می کنید.

 

 1. نشستن زبان پس از مسواک زدن :

زبان خود را تمیز کنید تا از بوی بد دهان و باکتری خلاص شوید. از یک اسکراب شستشوی دهان استفاده کنید.  مسواکی تهیه کنید که زبان شویه داشته باشد. می توانید از خود مسواک برای شستشوی زبان استفاده کنید. مطمئنا به خوبی زبان شویه عمل نمی کند اما نتیجه بخش است.

 

 1. استفاده از مسواک سخت و سفت :

اگر موی مسواک خیلی سفت باشد به لثه آسیب می زند. از مسواک نرم استفاده کنید. هدف از مسواک زدن تمیز کردن باقی مانده غذا از دندان است نه برق انداختن آن. استفاده از مسواک سخت یا متوسط به مینای دندان آسیب می رساند و آن را حساس می کند.

 

 1. استفاده ناصحیح از مسواک :

روش صحیح مسواک زدن به شکل دایره ای است. به عقب و جلو حرکت نکنید. حرکت دایره ای مناسب ترین و بهترین حالت تمیز کردن است.

 

 1. مسواک زدن در زاویه اشتباه :

همیشه باید مسواک را در زاویه ۴۵ درجه نگه دارید.  به حالت دایره ای مسواک بزنید. با این روش به راحتی لثه و دندان های بالای را نیز می توانید مسواک بزنید.

 

 1. مسواک زدن یک منطقه:

روش صحیح مسواک زدن کاری است که باید آن را به عادت تبدیل کنیم. بعضی نقاط را مسواک نمی زنیم. الگوی مسواک زدن خود را تغییر دهید و همه ی نقاط را مسواک کنید. استفاده از مسواک برقی کار را برای شما راحت می کند. فقط باید آن را در جهات مختلف تکان دهید.

 

 1. مسواک زدن بیش از دو بار در روز :

در روش صحیح مسواک زدن نیازی نیست بیش از دو بار در روز مسواک بزنید . بعضی افراد فکر می کنند ایرادی ندارد ۳ یا ۴ بار در روز مسواک بزنند . مسواک زدن بیش از ۲ بار می تواند به لثه و مینای دندان آسیب برساند .

 

 1. مسواک زدن به مدت طولانی :

خیلی افراد بعد از خوردن غذاهای اسیدی برای مسواک زدن صبر نمی کنند. بعد از خوردن غذا وضعیت اسیدیته دهان کاهش می یابد. مسواک زدن موجب می شود اسید به راحتی وارد مینای دندان شود. حداقل ۳۰ دقیقه باید صبر کنید و بعد مسواک بزنید.

 

با تشکر از اینکه برای مطالعه مقاله روش صحیح مسواک زدن وقت گذاشتید .

آموزش تصویری روش صحیح مسواک زدن :

 

روش صحیح مسواک زدن
تصویر شماره دو : مقاله روش صحیح مسواک زدن

 

روش صحیح مسواک زدن
تصویر شماره سه : مقاله روش صحیح مسواک زدن

 

روش صحیح مسواک زدن
تصویر شماره چهار : مقاله روش صحیح مسواک زدن

 

روش صحیح مسواک زدن
تصویر شماره پنج : مقاله روش صحیح مسواک زدن

 

روش صحیح مسواک زدن
تصویر شماره شش : مقاله روش صحیح مسواک زدن

 

روش صحیح مسواک زدن
تصویر شماره هفت : مقاله روش صحیح مسواک زدن

 

ویدئوی روش صحیح مسواک زدن :

 

مرکز ایمپلنت و زیبایی دندان شیراز : دکتر محمد امین دین پرور

بازدیدها: 220

1+
مطلب قبلی

Different method in mouth reconstruction with megagen products

مطلب بعدی

ویدئوهای مرکز ایمپلنت دندان شیراز

مقاله بعدی را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تعیین نوبت و ارسال پیام